Charytatywne Mikołajki - wygraj kultowe Audi S5! Dołącz i wesprzyj szczytny cel
Opublikowano: 09 Listopad 2023

Charytatywne Mikołajki - wygraj kultowe Audi S5! Dołącz i wesprzyj szczytny cel

Za nami kolejny owocny sezon Turbo Pomocy, który zakończyliśmy niezapomnianą Turbo Grywalizacją na trasie Warszawa-Kraków.
Przeżyjmy to jeszcze raz – zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych działań:


 Dzień 1: Mali Wojownicy & Superbohaterowie! Jeździmy, rywalizujemy i pomagamy!

 Dzień 2: Turbo Kurczaki vs Zawodnicy MMA! Walczymy o lepsze jutro dla naszych podopiecznych!

 Dzień 3: Finał Akcji! Koncert Smolasty i Heli Moto Picnic w Krakowie.Co dalej?  
Już dziś rozpoczynamy ekscytujący rozdział – nasz pierwszy Turbo Konkurs, który łączymy z zasadniczym celem fundacji: wsparciem naszych podopiecznych i dalszym rozwojem inicjatyw w 2024 roku.

Link do konkursu i zbiórki na Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/turbopomoc-mikolajki

Dlaczego konkurs, a nie loteria?  
Loterie często kojarzą się z komercyjnymi inicjatywami, generującymi znaczące zyski, zwłaszcza gdy za ich organizację stoją znane osobowości z mediów społecznościowych. Organizacja takiego przedsięwzięcia wymaga jednak znacznych środków, profesjonalnego zabezpieczenia i skutecznej promocji. Jako Fundacja Turbo Pomoc, działamy w innych realiach: nie dysponujemy olbrzymimi budżetami ani wsparciem dużych sponsorów czy influencerów. Wybierając konkurs, chcemy podziękować naszym darczyńcom, oferując im atrakcyjne nagrody, a jednocześnie zbierać środki na kontynuację naszej misji. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na działania charytatywne w 2024 roku, organizowanie wydarzeń i wsparcie dla naszych podopiecznych (link do strony z podopiecznymi).


Dynamiczne plany, które mamy dla Turbo Grywalizacji, to dopiero początek. Szczegółowe informacje o nadchodzących wyzwaniach na trzech różnych torach w Polsce i internetowych kwalifikacjach podamy niebawem. Teraz skupmy się na 'sercu' naszej akcji – nagrodzie głównej, Audi S5 SR66 4.2 V8 TTS Rotrex od #B3TOUR, które było z nami od samego początku.

To właśnie z tym autem rozpoczynaliśmy naszą podróż – od pierwszych przejazdów charytatywnych, przez rozwijanie idei Turbo Pomocy, aż do integracji z motoryzacją. Audi S5 nie tylko zasiliło nasze zbiórki tysiącami złotych, ale też stało się ikoną sceny tuningowej, zanim media społecznościowe zaczęły dominować w przestrzeni internetowej. Jego 11-letnia historia to dowód na to, że można połączyć pasję do motoryzacji z realnym działaniem na rzecz potrzebujących.

Właściciel, który nadal cieszy się posiadania Audi R8, postanowił przekazać S5 w nasze ręce w szczytnym celu. Decyzja ta pozwala nam nie tylko kontynuować naszą misję, ale również rozszerzać jej zasięg poza okolice Andrychowa.

Oto historia Audi S5 #B3TOUR i jego ewolucja – od pierwszych modyfikacji, przez sportowe wydarzenia, aż po przejazdy charytatywne, które przekształciły pojedyncze przejazdy w całoroczne eventy. Każda modyfikacja, każdy przejazd, każde wydarzenie – wszystko to składało się na unikatową opowieść, w której główną rolę grała pasja do motoryzacji i chęć pomocy.

Dzięki Twojemu wsparciu w naszym konkursie, możesz stać się częścią tej opowieści i pomóc nam tworzyć kolejne rozdziały Turbo Pomocy. Zasiądź za kierownicą legendy i przyczyn się do dobrych zmian.
Zapnij pasy i dołącz do naszej misji!Nagroda główna: Audi S5 4.2 V8 z kompresorem TTS / 519KM i 550Nm, a kiedyś raptem 354KM...

Zakup pierwszego auta 04.05.2012 r.

Piękna biała perła, z kontrastowymi czarnymi felgami. Już wtedy robiła wrażenie, w czasach kiedy sociale raczkowały i nie było tego przepychu co teraz. Po niecałym roku użytkowania przyszedł czas na pierwsze modyfikację. Zaczęło się od wydechu niemieckiej firmy HMS. Była to wtedy najgłośniejsza możliwa opcja do seryjnej S5 na V8. Wydech cieszył, ale mocy brakowało. W grudniu 2012 roku auto jest już po modyfikacji mocy. Dostaje kompletny zestaw kompresora TTS Rotrex i melduje się z nowymi osiągami: 580-605 KM / 620-650 Nm.
Pierwszy montaż kompresora do tego auta (w Polsce) przeprowadził Patryk z Pachura Moto Center:
http://motocenter.pl/Projekty/Sportowe/Audi-S5-kompresor-TTS-Rotrex
Przód samochodu przechodzi lekką modyfikację (zderzak i grill RS5), która nadaje całości bardziej agresywnego wyglądu.
Przy okazji zmieniamy zawieszenie na zestaw gwintowany KW V3 oraz jest robiona regeneracja skrzyni wraz z nowym programem.

Większa moc – potrzebne lepsze hamulce. Sławek z Auto-Serwis Hatala zakłada zestaw sportowych Alconów, który długo nie zabawił w samochodzie. Kilka miesięcy później zastępuje go fabryczna ceramika z Audi R8.
Projekt do 2014 był już mocno rozpoznawalny na scenie tuningowej i wtedy też zalicza swój pierwszy wyjazd na Positive Ways 2014 Monte Carlo. Hobbystyczny wypad z sportowymi samochodami, którym S5 nie ustępowała kroku. Było to też najgłośniejsze auto wyprawy :-)
Nieco później zalicza też swój pierwszy wypadek. Przed kolejną edycją Positive Ways, w marcu 2015 roku S5 dachuje w Wieprzu. Auto do kasacji - szkoda całkowita. W dużym skrócie kupujemy nowe auto i robimy odbudowę projektu. Wlatuje ponownie kompresor, wydech HMS i hamulce ceramiczne. Tym razem auto przerabiamy na polift. Kompletny przód z RS5 (zderzak, grill, lampy, maska + lampy lift tył). Dokładki, progi i lusterka robimy w carbonie, a na oryginalny zielony kolor wlatuje biała folia. Zmieniamy też felgi na ADV1 i dodajemy dystanse. Wszystko to udaje się zrobić w niecałe 3 miesiące i w czerwcu samochód ponownie startuje w wyprawie Positive Ways Balkanian Chill Ride. 
Po powrocie samochód dostaje nowy dyfuzor, a propozycje wizualnych dodatków podsyła nam Nervo - czarny i szary pas na masce, nadający większej agresji. Na opony kleimy specjalne naklejki. Zawieszenie KW zastępujemy AirRexem i tak przez kolejne 2 lata nie przechodzi żadnych modyfikacji.

Po wypadku w 2015 i nagłośnionej sprawy w internecie, projekt miał swoje „bum”. Wtedy też zaczęły się pierwsze przejazdy charytatywne w fotelu pasażera, gdzie osoby zainteresowane projektem pisały do nas o możliwość przejazdu za $$. Pojawił się pomysł wpłat na cele charytatywne (okoliczne zbiórki internetowe), a później realizacja takich przejazdów. Z biegiem czasu rozwinęło się to tak bardzo, że pojedyncze przejazdy S5 przekształciły się w eventy charytatywne, m.in takie jak w materiale: #TURBOPOMOC w Andrychowie
W 2017 zaczęły się pierwsze szkice właściciela nad projektem customowego widebody. Była wizja czegoś na wzór C63 Black Series, bez nitów, schludna i estetyczna. Z pomocą przyszedł Damian i kolejno pomysł przenieśliśmy na wizualizacje. Dalej realizacją zajął się Michał z SR66 i tak w maju 2017 wyjechała odmieniona S5, przedpremierowo lądując na Tuning Expo w Krakowie.
Dokładki, progi, spoiler i splitter zostały zrobione w carbonie. Zawieszenie wymieniono na Air Lift Performance 3H. Wydech i małe końcówki z HMS nie pasowały do całości, więc auto trafiło na kompletną modyfikację układu wydechowego do Michała z MG Motorsport.Okropny, czerwony środek został wreszcie wymieniony. Siedzenia z RS4, wszystko obszyte w alcantarze, pełno carbonów. Kierownica z R8 z nowymi, customowymi łopatkami.
W czerwcu 2020 zmieniamy kolor i folię – Inozetek Midnight Purple. Firma G4 modyfikuje hamulce – przednie zaciski malujemy, a tył wlatuje full custom z podwójnym zaciskiem.
W kwietniu tego roku wróciły początkowe barwy projektu oraz pasy. W 2022 r. wymieniono całą skrzynię na 8-biegową z Audi RS6 C7. Adaptacja i program zrealizowana przez Patryka z Auto Walke. Dopasował on również program silnika, który w 2021 przechodził gruntowny remont na nowych częściach i kutych korbowodach ("obsłuży" teraz uturbienie i moc 1000KM). Nieco inny zestaw, bardziej stabilny i nie tak wyżyłowany. Obecnie ma nieco mniejsze osiągi niż kiedyś - 528 KM i 561 Nm. Auto jest po przeglądzie i wymianie olejów. Przebieg po zmianie silnika i skrzyni to niecałe 2000 km.
Szczegółowa rozpiska kosztów i modyfikacji dostępna na stronie:
https://b3tour.pl/news/najglosniejsza-audi-s5-w-polsce-11-letni-projekt-od-podstaw-i-charytatywny-konkurs

Więcej zdjęć samochodu

Zobacz co u nas słychać
Przeczytaj również
Charytatywne Mikołajki - wygraj kultowe Audi S5! Dołącz i wesprzyj szczytny cel
09 Listopad 2023
Charytatywne Mikołajki - wygraj kul...

Wspierasz, pomagasz i grasz o nagrody! Dołącz do mikołajkowego konkursu Turbo Pomocy. Wygraj legendarne Audi S5 SR66 4.2 V8 TTS Rotrex z #B3TO...

Turbo Grywalizacja 2023
14 Lipiec 2023
Turbo Grywalizacja 2023

Planowany zarys akcji, która będzie podzielona na dwie części. Rywalizacja internetowa w sierpniu oraz rywalizacja na trasie w dniach 1-2 wrze...

Turbo Pomoc - drugi dzień zakończenia sezonu, 25 września 2022 na Osiek MOLO
14 Wrzesień 2022
Turbo Pomoc - drugi dzień zakończen...

Turbo Pomoc - drugi dzień zakończenia sezonu, 25 września 2022 na Osiek MOLO

Turbo Grywalizacja -  pierwszy dzień zakończenia sezonu zbiórek charytatywnych 2022
13 Sierpień 2022
Turbo Grywalizacja - pierwszy dzie...

Nowe pomysły, nowe atrakcje. Turbo Grywalizacja – gra w słusznym celu. Każdy wygrywa, bo każdy pomaga!

Turbo Rozpoczęcie sezonu 2022 #TURBOPOMOC
23 Kwiecień 2022
Turbo Rozpoczęcie sezonu 2022 #TURB...

Turbo Rozpoczęcie sezonu 2022 #TURBOPOMOC

Nowy projekt Fundacji Turbo Pomoc & Wydawnictwa Expertia oraz Experta w Bentleyu!
22 Wrzesień 2021
Nowy projekt Fundacji Turbo Pomoc &...

Gdy na przełomie 2015/2016 roku pojawiły się zalążki projektu Turbo Pomoc, nie sądziłem, jak bardzo się on rozrośnie.

Ta zbiórka śni mi się po nocach…
10 Sierpień 2021
Ta zbiórka śni mi się po nocach…

Akcja charytatywna #TURBOPOMOC i rozpoczęcie sezonu 30 maja w Andrychowie dała nam wszystkim popalić….

Razem możemy więcej
30 Kwiecień 2021
Razem możemy więcej

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” (Albert Schweizer)

Eventy charytatywne #TURBOPOMOC
30 Kwiecień 2021
Eventy charytatywne #TURBOPOMOC

Akcje charytatywne #B3TOUR sięgają jeszcze 2016 roku. Trzy lata później przyszedł czas na TURBO pomoc i tak to się zaczęło...

Zostań #turbopomocnikiem!

Lubisz pomagać innym? Dołącz od nas i angażuj się w nasz projekt oraz akcje charytatywne.

Zgłoś się do akcji