Razem możemy więcej
Opublikowano: 30 Kwiecień 2021

Razem możemy więcej

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” (Albert Schweizer)

Pokaźna kwota - 94 636 zł, znani youtuberzy i niewątpliwie najlepsze samochody z całej Polski – tak w dużym skrócie wyglądał nasz 2020 rok. Chcesz zostać członkiem naszej #TURBORODZINY i uzyskać informację o przygotowywanych przez nas w tym roku niespodziankach? Świetnie! Nic prostszego! Zapraszamy do dzielenia się dobrem! Działaj z nami!


TAKIE BYŁY POCZĄTKI!


W 2016 roku postanowiłem zacząć działalność charytatywną polegającą pomaganiu najbardziej potrzebującym. Wykorzystałem do tego moje Audi S5. Nie sądziłem jednak, że przerodzi się to w tak duże działanie i zaangażowanie wielu osób, dla których chęć niesienia wsparcia okaże się jednym z życiowych celów. Kolejne trzy lata pokazywały mi coraz większy potencjał łączenia motoryzacji z pomocą innym. Jak to przebiegało? Zachęcam do przeczytania artykułu: https://b3tour.pl/blog/eventy-charytatywne-turbopomoc


ILE NAZBIERALIŚMY I KOMU POMOGLIŚMY W 2020 R.?


Rok 2020 dla nas wszystkich okazał się zaskakująco trudny. Mimo wielu przeciwności zakończył się #TURBOsukcesem. Na naszych #TURBOeventach zebraliśmy łącznie ponad 94 636 zł, które przekazaliśmy okolicznym placówkom i stowarzyszeniom:


  • - Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach

  • - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kaczynie

  • - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

  • - Koło Dzieci Niepełnosprawnych w Wadowicach


Wspaniałe dzieci – Lenka, Łukaszek i Miłoszek – to nasi mali Przyjaciele, których też wsparliśmy finansowo. Ci mali #TURBObohaterowie także w tym roku pojawią się na naszych akcjach charytatywnych. Każde z nich wciąż potrzebuje naszej pomocy – pomożemy ich Rodzicom zebrać środki potrzebne na leczenie i rehabilitację. Aktualna trudna sytuacja w naszym kraju stanowi dodatkową przeszkodę w zabieganiu o jakiekolwiek wsparcie, więc nie mamy żadnych wątpliwości, że powinniśmy kontynuować naszą działalność i dać z siebie wszystko, na co nas stać, a stać nas na dużo! Przykładowo: Lence nadal brakuje 290 000 zł na dwie ostatnie operacje wraz z rehabilitacją. Miłoszek potrzebuje jeszcze 12 000 zł, jednak z uwagi na proponowaną nową formę leczenia wzroku (obecnie nie widzi nic oprócz światła), kwota ta prawdopodobnie wzrośnie.


2021 TO BĘDZIE DOBRY ROK, BO MAMY PIĘKNE PLANY!


Do grona naszych Przyjaciół Beneficjentów zaprosiliśmy Janka i Piotrka. Poznajcie tych wspaniałych, młodych ludzi, dla których życie nie jest łatwe, ale może stać się lepsze.
Janek od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Jak każdy trzynastolatek ma swoje marzenia, których spełnianie ogranicza jego choroba ograniczajaca swobodne poruszanie się. Wszystkie liczne zabiegi i operacje, w tym rizotomię na rdzeniu kręgowym, przeszedł bardzo dzielnie z nadzieją, że przyniosą większą samodzielność. Czeka go jeszcze kosztowna, systematyczna rehabilitacja i ciężka praca. Bardzo lubi szybkie samochody, jest fanem prędkości. Uwielbia też czytać i grać. Jest bardzo zdolnym uczniem. Razem z nim wierzymy, że marzenia się spełniają. Chcemy mu w tym pomóc! https://www.facebook.com/groups/307387113730157/permalink/451541302648070Piotrek to młody (22 lata) mieszkaniec Choczni, wielbiciel motoryzacji, który jeszcze nie zdążył rozwinąć swoich pasji. W sierpniu 2019r. uległ wypadkowi w drodze ze sklepu, niecały kilometr od domu. Niedawno został wybudzony ze śpiączki i teraz dając mu nasze wsparcie w intensywnej rehabilitacji zaczynamy wspólne działania. https://www.facebook.com/JestesmyzPiotrkiem


Będziemy się starali pomóc równocześnie wszystkim, zbierając środki na jednej, oficjalnej zrzutce #TURBOPOMOC, dostępnej pod linkiem: https://zrzutka.pl/7umshp


Cele coraz większe, plany coraz bardziej śmiałe, ale tak właśnie ma to wyglądać. Jest potencjał, który wspólnie możemy wykorzystać. Można powiedzieć, ze tworzymy już wielką rodzinę składającą się ze znajomych, przyjaciół, którzy będą pomagali jak tylko się da - czy to samym uczestnictwem czy przekazaniem darowizny na daną zbiórkę.


Odstawmy na bok kłótnie, politykę i inne niewygodne "przekonania". #TURBOPOMOC ma nas jednoczyć, a nie dzielić. To akcja, która nie jest konkurencją dla nikogo ani dla niczego. Pomoc to nie rywalizacja i cyferki. Mamy wspólny cel, łączymy siły i pomagamy na tyle, na ile możemy. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.


Przejrzystość działań i zbiórek będzie podparta utworzeniem fundacji #TURBOPOMOC. Prowadzeniem jej od strony prawnej zajmie się Kancelaria Adwokacką Gatner & Gatner. Do tego powstanie odpowiednia strona WWW fundacji. Zapraszamy chętnych do współpracy, osoby i firmy, które pomogą przy budowie serwisu dedykowanego naszym działaniom i zbiórkom charytatywnym (zapisy uczestników, zgłoszenia, trwające/przyszłe akcje, sklep z gadżetami, z którego dochód będzie przeznaczony na zrzutkę, licytacje usług/przedmiotów/voucherów od firm zainteresowanych pomocą, materiały foto / video, blog z artykułami itd.)


Pierwszy event rozpoczynający cykl zbiórek #TurboPomoc. już wkrótce!

Plan


9 kwietnia - Warszawa - od godziny 18:00 do 20:00 licytacje i przejazdy charytatywne na mieście. Dodatkowo licytacje przedmiotów, voucherów od naszych partnerów i zaprzyjaźnionych firm. Na zakończenie wspólny przejazd po stolicy w #TURBOpeletonie.

10 kwietnia - Tor Jastrząb. Licytacje przejazdów w fotelu kierowcy lub pasażera w wybranych samochodach. Pokaz driftu oraz licytacje #drifttaxi m.in. z Buddą oraz Projektem 86 Drift Team.

11 kwietnia - Kocierz Hotel & SPA - główny event z licytacjami przejazdów w Turbo Peletonie na 75 km trasie górskimi drogami, licytacje 'przelotów' buggy na stoku narciarskim i wieloma innymi atrakcjami dla całych rodzin.

... a 1-2 tygodnie po rozpoczęciu sezonu będziemy wozić dzieciaki z domów dziecka i innych placówek, które zostały zgłoszone przez Jakuba do wspólnej akcji #TURBOwrażenia. Sportowe auta w gotowości :)

ZOSTAŃ #TURBPOMOCNIKIEM - ZGŁOSZENIA TYLKO DO KOŃCA LUTEGO!


Do końca lutego chcielibyśmy zamknąć temat zgłoszeń uczestników i ich samochodów. Uczestnictwo jest darmowe, nie ma żadnego wpisowego. Oczywiście można dodatkowo wesprzeć zbiórkę na naszej oficjalnej zrzutce. To samo dotyczy wstępu na dowolny event #TURBOPOMOC – dla wszystkich jest on darmowy.


Licytacje przejazdów w samochodach zostaną rozdzielone. Teraz nasz słynny #TURBOPELETON zostanie uszczuplony i już przy samych zgłoszeniach kierowcy będą decydować czy jadą z nami w wyznaczoną trasę, czy zostają na miejscu jako expo-atrakcja lub by licytować krótkie przejazdy w okolicach

Kocierz Hotel & SPA.


CZY TO WSZYSTKO? ZDECYDOWANIE NIE!


Drugi planowany event to 3-dniowy przejazd po Polsce na przełomie lipca / sierpnia. Trasa ma mieć kształt serca. To duże przedsięwzięcie wymagające od nas perfekcyjnej organizacji połączonej ze spotkaniami w kilku wybranych miastach Polski. Tam odbędą się licytacje przejazdów i wiele innych atrakcji.


Drugi planowany event to 3-dniowy przejazd po Polsce na przełomie lipca / sierpnia. Trasa ma mieć kształt serca. To duże przedsięwzięcie wymagające od nas perfekcyjnej organizacji połączonej ze spotkaniami w kilku wybranych miastach Polski. Tam odbędą się licytacje przejazdów i wiele innych atrakcji.


W planach jest jeszcze trip na zakończenie wakacji, ze startem w Krakowie I metą w Zakopanem.


Bądźcie cierpliwi – wkrótce będziemy mieć wiecej informacji.


Jak rozwiną się nasze akcje w ciągu kilku najbliższych lat? Tego nie wiemy, ale chcemy kontynuować naszą działalność jak najdłużej. Na pewno główna pomoc będzie się opierała, jak do tej pory, na zbiórkach dla osób potrzebujących. Nie wykluczamy jednak innych ważnych zbiórek, np. dla zwierzaków ze schronisk.


WSPÓŁPRACA I PARTNERZY AKCJI


W tamtym roku praktycznie całość kosztów organizacji została pokryta przez Perufmerię EUFORIA. Inicjatywę wsparły także zaprzyjaźnione firmy - m.in. Salon Wiktoria, Delikatesy Bingo. Od 2021 planujemy zwiększyć ilość działań oraz atrakcji, więc potrzebujemy dodatkowcyh osób oraz firm, które będą chciały z nami współpracować i zostać partnerami #TURBOPOMOCY.


Do nagłośnienia i promocji akcji będziemy potrzebowali dosłownie każdego. Szukamy grafików, fotografów, filmowców, których materiał będziemy mogli później wykorzystać. Forma współpracy do ustalenia. Czasy nie są łatwe – jestem pewien, że możemy sobie pomóc nawzajem.


Zobacz co u nas słychać
Przeczytaj również
Rozpoczęcie sezonu 2024 - ponownie Restauracja na Starym Tartaku w Andrychowie.
24 Kwiecień 2024
Rozpoczęcie sezonu 2024 - ponownie ...

Już w niedzielę 28 kwietnia 2024, trzeci rok z rzędu startujemy z sezonem zbiórek charytatywnych w Andrychowie.

Charytatywne Mikołajki - wygraj kultowe Audi S5! Dołącz i wesprzyj szczytny cel
09 Listopad 2023
Charytatywne Mikołajki - wygraj kul...

Wspierasz, pomagasz i grasz o nagrody! Dołącz do mikołajkowego konkursu Turbo Pomocy. Wygraj legendarne Audi S5 SR66 4.2 V8 TTS Rotrex z #B3TO...

Turbo Grywalizacja 2023
14 Lipiec 2023
Turbo Grywalizacja 2023

Planowany zarys akcji, która będzie podzielona na dwie części. Rywalizacja internetowa w sierpniu oraz rywalizacja na trasie w dniach 1-2 wrze...

Turbo Pomoc - drugi dzień zakończenia sezonu, 25 września 2022 na Osiek MOLO
14 Wrzesień 2022
Turbo Pomoc - drugi dzień zakończen...

Turbo Pomoc - drugi dzień zakończenia sezonu, 25 września 2022 na Osiek MOLO

Turbo Grywalizacja -  pierwszy dzień zakończenia sezonu zbiórek charytatywnych 2022
13 Sierpień 2022
Turbo Grywalizacja - pierwszy dzie...

Nowe pomysły, nowe atrakcje. Turbo Grywalizacja – gra w słusznym celu. Każdy wygrywa, bo każdy pomaga!

Turbo Rozpoczęcie sezonu 2022 #TURBOPOMOC
23 Kwiecień 2022
Turbo Rozpoczęcie sezonu 2022 #TURB...

Turbo Rozpoczęcie sezonu 2022 #TURBOPOMOC

Nowy projekt Fundacji Turbo Pomoc & Wydawnictwa Expertia oraz Experta w Bentleyu!
22 Wrzesień 2021
Nowy projekt Fundacji Turbo Pomoc &...

Gdy na przełomie 2015/2016 roku pojawiły się zalążki projektu Turbo Pomoc, nie sądziłem, jak bardzo się on rozrośnie.

Ta zbiórka śni mi się po nocach…
10 Sierpień 2021
Ta zbiórka śni mi się po nocach…

Akcja charytatywna #TURBOPOMOC i rozpoczęcie sezonu 30 maja w Andrychowie dała nam wszystkim popalić….

Razem możemy więcej
30 Kwiecień 2021
Razem możemy więcej

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” (Albert Schweizer)

Eventy charytatywne #TURBOPOMOC
30 Kwiecień 2021
Eventy charytatywne #TURBOPOMOC

Akcje charytatywne #B3TOUR sięgają jeszcze 2016 roku. Trzy lata później przyszedł czas na TURBO pomoc i tak to się zaczęło...

Zostań #turbopomocnikiem!

Lubisz pomagać innym? Dołącz od nas i angażuj się w nasz projekt oraz akcje charytatywne.

Zgłoś się do akcji