Eventy charytatywne #TURBOPOMOC
Opublikowano: 30 Kwiecień 2021

Eventy charytatywne #TURBOPOMOC

Akcje charytatywne #B3TOUR sięgają jeszcze 2016 roku. Trzy lata później przyszedł czas na TURBO pomoc i tak to się zaczęło...


NIEDAWNO, A JEDNAK TROCHĘ CZASU MINĘŁO

Nikt nie przypuszczał, że dachowanie w 2015 roku przerodzi się w akcje charytatywne, a jednak to najlepszy dowód na to, że nic nie dzieje się bez powodu. Po moim słynnym wypadku w 2015 roku (dachowanie, które zostało opisane nawet na fanpage TopGear Polska:) i kolejno szybkiej odbudowie projektu, auto zaczęło się cieszyć coraz większym zainteresowaniem na fanpage @b3tour. Przyczyniło się do tego jeszcze kilka innych elementów dobrze wykonanego "tuningu", które wyróżniały projekt. Otrzymywałem wtedy sporo zapytań na fb w temacie możliwości odpłatnych przejazdów w fotelu pasażera. Nie chciałem po prostu na tym zarabiać i postanowiłem wykorzystać inicjatywę w dobrym celu.


Na przełomie lipca / sierpnia 2016 roku przyłączyłem się do zbiórki na Paulinkę: https://www.facebook.com/events/1002426419878958


Na ten cel udało mi się zrealizować cztery przejazdy w S5 i na zrzutkę na konto dziewczynki wpłynęły 2000 PLN. Między innymi dzięki temu leczenie dziewczynki w Londynie zakończyło się pozytywnie. Wdzięczność Rodziców i uśmiech Paulinki - bezcenne. Dało mi to motywację do dalszych działań. Przejazdy nazwałem #TURBO. Wykorzystując popularność projektu oraz znajomości z innymi kierowcami sportowych aut działałem tak do 2018.


I WTEDY POJAWIŁA SIĘ ONA! #TURBOPOMOC

W 2018 akcje charytatywne miały już być realizowane w formie większych eventów wraz z utworzeniem grupy kierowców ze sportowymi autami, którzy chcieliby pomagać przy tego typu zbiórkach. Niestety, często nie wszystko układa się tak, jak byśmy chcieli. Mimo to realizowałem mniejsze zbiórki i dokładałem się do innych zrzutek (m.in. WOŚP, Positiveways), a akcje nazwałem TURBO POMOC.

Pod koniec 2019 roku razem z moim przyjaciółmi Bartkiem i Błażejem planowaliśmy zbiórkę dla Łukaszka w formie pierwszego eventu. Z powodu różnych życiowych zawirowań nie udało się wtedy odbudować serwisu B3TOUR, więc postanowiłem wtedy całość środków ze zbiórki przeznaczyć na zrzutkę dla Łukaszka, do której utworzyłem wydarzenie na długo wyczekiwany i pierwszy event #TURBOPOMOC: https://www.facebook.com/events/780595169128783

Niestety, pojawiły się wtedy kolejne nieprzewidziane problemy i ta słynna "pandemia". Wydarzenie musieliśmy przenieść na inny termin, podpinając dodatkowo zbiórkę na zgłoszone wcześniej do akcji podmioty z naszych okolic https://www.facebook.com/events/699799640755682


Łącznie udało nam się zebrać 11 775,45 zł.


Zdjęcia z wydarzenia Osiek Molo znajdziecie w linku oraz w komentarzach pod albumem: https://www.facebook.com/b3tour/photos/?tab=album&album_id=3520748957939266


UCZYĆ SIĘ NA BŁĘDACH TEŻ TRZEBA UMIEĆ


Szybko po zakończeniu naszego pierwszego wspólny eventu zaczęliśmy myśleć o kolejnym.Błędy popełnione w czasie organizacji wcześniejszego wydarzenia miały nam pomóc w sprawniejszym realizowaniu kolejnej imprezy , a samo wydarzenie chciałem odpowiednio wcześnie przygotować.

Celem naszej zbiórki miała być zrzutka na rehabilitację i leczenie małego Miłoszka. Dodatkowe atrakcje dla widzów, więcej zgłoszeń od uczestników - zarówno tych z poprzedniej edycji jaki i zupełnie nowych. Wszystko szło w dobrym kierunku.


I oto już w lipcu mieliśmy: #TURBOPOMOC odsłona numer 2: https://www.facebook.com/events/586085598707842


Trasa #TURBOpeletonu zdecydowanie większa:
Popularność wydarzenia , ilość samochodów, osób zainteresowanych akcją była co najmniej dwa razy większa niż na wydarzeniu czerwcowym. Konferansjer Szymon świetnie poprowadził event . Pojawił się też na niej znany youtuber Hi_5 (@buczooo), który, jak sam przyznał, nie spodziewał się tak świetnie zorganizowanej inicjatywy i nowego pomysłu na pomoc innym - TURBO POMOC. Dobrze, że przy organizacji pomogło mi tym razem więcej osób, a realizacją pomysłów i atrakcji na Kocierzu zajęła się niezawodna Ela. Bez nich bym sobie nie poradził. Błędy się pojawiły (zwłaszcza przy wyjeździe w trasę #TURBOpeletonu), ale całościowo znowu wszyscy byli zadowoleni.


Zebraliśmy dla Miłoszka 22 081,70 zł, a ja już miałem w głowie kolejną akcję :)

TO JESZCZE NIE JEST KONIEC


Zakończenie sezonu zbiórek #TURBOPOMOC 2020 odbyłu się na Kocierzu. Dokładnie 4 października 2020 roku.


Poza znanymi już dobrze licytacjami przejazdów w #TURBOpeletonie mieliśmy przeloty (dosłownie) na stoku narciarskim, które zrealizował Dominik wraz z Pawłem i jego znajomym, swoimi trzema zabawkami. Ich buggy nie miały praktycznie żadnej przerwy i wypaliły hektolitry paliwa.


Atrakcją dnia okazały się przeloty helikopterem. Zaś co do samego Turbo Peletonu - szacunkowo trasę przejechało łącznie 60 samochodów.


Pojawili się kolejni youtuberzy i twórcy wspierający #TURBO inicjatywę:

  • @Poczciwy Krzychu​

  • @Duzy w Maluchu​

  • @Budda. TV​

  • @The Mike

Zbiórka był realizowana dla bohatera numer 3: Lenki ze Stryszawy oraz na poprzednio wpisane podmioty na oficjalnej zrzutce. Lena przeszła już tyle operacji, że aż łezka w oku się kręci na myśl jak dużo musiała wycierpieć. A to jeszcze nie koniec. (o szczególach możecie przeczytać https://pomagam.pl/mh3fcaut?fbclid=IwAR0Kj9o9Ymo73UsDYbbja9kCZXajeEMCZY8_QOvhR3enbPo5Xk__JIYl6_M)


Końcowo na zbiórce uzbieraliśmy: 54 302,85 zł


Z małych cegiełek zbudowaliśmy wielki mur.

Materiał z eventu uwieńczony dwoma filmami od Manolo Filmy i NeonCup :

Z powodu wielu ograniczeń w 2020 roku nie udało nam się zrealizować większej liczby spotkań oraz zbiórek.

Sam dodatkowo uczestniczyłem jeszcze w pomocy na evencie Roberta z Hi_5 (@buczooo) w Warszawie, na który udałem się z serdecznym przyjacielem Grześkiem. Zbiórka w stolicy zainspirowana #TURBOPOMOCĄ pomogła kolejnej potrzebującej osobie - Maćkowi (https://www.siepomaga.pl/maciej-kulinski). Zebrano na niej ponad 53 000 zł, a nasze dwa auta (S5 + R8) miały w tym jakieś 2300 zł "udziału".

Jesienią udało się zrealizować dwa przejazdy R8-ką, dodając 800 zł do zbiórki dla Szymonka.


Rok 2020 zakończyliśmy kwotą: 94 636 zł, która w całości została rozdysponowana - przekazana na powyższe cele charytatywne.


Pamiętajcie. Dobro wraca, warto pomagać, razem możemy więcej #togetherwecanmorethanwethink


Listę osób, znajomych, przyjaciół, uczestników, którzy brali udział w akcji lub w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej organizacji jest tak wiele, że nie sposób ich tutaj wszystkich wypisać. Dlatego z myślą tą oraz kilkoma innymi pomysłami na 2021 roku zamierzam stworzyć stronę Turbo Pomoc, gdzie wszystkie formy podziękowań z wymienionymi osobami, firmami zostaną przeze mnie umieszczone - w jednej wielkiej grupie #TURBOpomocników.


W tamtym roku praktycznie całość kosztów organizacji została pokryta przez Perufmerię EUFORIA. Inicjatywę wsparły także zaprzyjaźnione firmy - m.in. Salon Wiktoria, Delikatesy Bingo. Od 2021 planujemy zwiększyć ilość działań oraz atrakcji, więc potrzebujemy dodatkowcyh osób oraz firm, które będą chciały z nami współpracować i zostać partnerami #TURBOPOMOCY. o nagłośnienia i promocji akcji będziemy potrzebowali dosłownie każdego. Szukamy grafików, fotografów, filmowców, których materiał będziemy mogli później wykorzystać. Forma współpracy do ustalenia. Czasy nie są łatwe – jestem pewien, że możemy sobie pomóc nawzajem.


DOŁĄCZ DO AKCJI I ZAPROŚ ZNAJOMYCH – NIECH SIĘ #TURBOWIEŚĆ NIESIE!


https://www.facebook.com/groups/307387113730157


https://www.facebook.com/TurboPomoc-100624781739323


https://www.instagram.com/turbopomocZobacz co u nas słychać
Przeczytaj również
Rozpoczęcie sezonu 2024 - ponownie Restauracja na Starym Tartaku w Andrychowie.
24 Kwiecień 2024
Rozpoczęcie sezonu 2024 - ponownie ...

Już w niedzielę 28 kwietnia 2024, trzeci rok z rzędu startujemy z sezonem zbiórek charytatywnych w Andrychowie.

Charytatywne Mikołajki - wygraj kultowe Audi S5! Dołącz i wesprzyj szczytny cel
09 Listopad 2023
Charytatywne Mikołajki - wygraj kul...

Wspierasz, pomagasz i grasz o nagrody! Dołącz do mikołajkowego konkursu Turbo Pomocy. Wygraj legendarne Audi S5 SR66 4.2 V8 TTS Rotrex z #B3TO...

Turbo Grywalizacja 2023
14 Lipiec 2023
Turbo Grywalizacja 2023

Planowany zarys akcji, która będzie podzielona na dwie części. Rywalizacja internetowa w sierpniu oraz rywalizacja na trasie w dniach 1-2 wrze...

Turbo Pomoc - drugi dzień zakończenia sezonu, 25 września 2022 na Osiek MOLO
14 Wrzesień 2022
Turbo Pomoc - drugi dzień zakończen...

Turbo Pomoc - drugi dzień zakończenia sezonu, 25 września 2022 na Osiek MOLO

Turbo Grywalizacja -  pierwszy dzień zakończenia sezonu zbiórek charytatywnych 2022
13 Sierpień 2022
Turbo Grywalizacja - pierwszy dzie...

Nowe pomysły, nowe atrakcje. Turbo Grywalizacja – gra w słusznym celu. Każdy wygrywa, bo każdy pomaga!

Turbo Rozpoczęcie sezonu 2022 #TURBOPOMOC
23 Kwiecień 2022
Turbo Rozpoczęcie sezonu 2022 #TURB...

Turbo Rozpoczęcie sezonu 2022 #TURBOPOMOC

Nowy projekt Fundacji Turbo Pomoc & Wydawnictwa Expertia oraz Experta w Bentleyu!
22 Wrzesień 2021
Nowy projekt Fundacji Turbo Pomoc &...

Gdy na przełomie 2015/2016 roku pojawiły się zalążki projektu Turbo Pomoc, nie sądziłem, jak bardzo się on rozrośnie.

Ta zbiórka śni mi się po nocach…
10 Sierpień 2021
Ta zbiórka śni mi się po nocach…

Akcja charytatywna #TURBOPOMOC i rozpoczęcie sezonu 30 maja w Andrychowie dała nam wszystkim popalić….

Razem możemy więcej
30 Kwiecień 2021
Razem możemy więcej

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” (Albert Schweizer)

Eventy charytatywne #TURBOPOMOC
30 Kwiecień 2021
Eventy charytatywne #TURBOPOMOC

Akcje charytatywne #B3TOUR sięgają jeszcze 2016 roku. Trzy lata później przyszedł czas na TURBO pomoc i tak to się zaczęło...

Zostań #turbopomocnikiem!

Lubisz pomagać innym? Dołącz od nas i angażuj się w nasz projekt oraz akcje charytatywne.

Zgłoś się do akcji